Звернення

голови Синодального відділу Української Православної Церкви із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими  формуваннями України

митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина

з нагоди роковин від початку повномасштабного нападу Російської Федерації на Україну

Дорогі брати та сестри! Шановні співвітчизники!

Нині виповнюється рік відколи, 24 лютого 2022 року, Російська Федерація розпочала повномасштабну військову агресію проти України. Тисячі вбитих та покалічених співвітчизників, сотні тисяч поламаних життів, багато сиріт і напівсиріт, мільйони вимушених переселенців, сотні знищених населених пунктів,  тисячі зруйнованих осель, всенародна біда, горе та сльози – ось які наслідки віроломної війни, яку веде проти нас сусідня держава.

Вже цілий рік українці стримують ворожий напад. Сили оборони України щоденно невтомно та мужньо захищають свій народ і свою Батьківщину. Героїчний опір громадян України – це боротьба не лише за фізичне виживання та збереження територіальної цілісності держави, а й за нашу свободу, ідентичність та духовні й моральні цінності.

Справжні християни не можуть сприймати, схвалювати і підтримувати загарбницькі війни. При цьому Свята Церква завжди благословляла і благословляє вірних на захист своєї землі, своєї Батьківщини. Протягом цієї війни український народ, з Божою допомогою, довів свою спроможність давати належну відсіч військовому агресору. Збройні Сили України захистили від окупантів столицю нашої держави − Київ, вигнали ворога з півночі України, провели успішні наступальні операції на Харківщині та Херсонщині.

За ці перемоги і за всі ласки Божі до нас, грішних, будемо щиро дякувати Богові. Адже, за словами святителя Іоанна Златоуста, якщо дякуватимемо Богові за добре, то воно буде примножуватися, а коли будемо дякувати за зле, то воно припиниться. Отож, хай першими словами вранці кожного з нас буде: «Слава Тобі, Боже, слава Тобі!». Не осуд, не злоба, не ненависть, не звеличення будь-якої смертної людини чи чогось земного, а вираз слави і вдячності Богові сприятимуть нашим мужнім воїнам і нашому народові у захисті рідної землі, перемозі над ворогом та повному і остаточному звільненні від російської окупації.

Звісно, перемога не дається задарма і безболісно. Все, що уже зроблено і пройдено за рік, було здобуто ціною тисяч життів наших захисників і мирних громадян. Ми найперше маємо пам’ятати про тих, хто віддав своє життя заради захисту Батьківщини,  і постійно молитовно згадувати їх. У ці дні у всіх церквах і монастирях Української Православної Церкви підносяться щирі молитви за спокій душ полеглих на полі бою та померлих від отриманих ран і загиблих від тортур у полоні наших захисників і захисниць. Хай Господь вселить їхні душі в оселях праведних! Царство Небесне і вічна пам’ять їм усім!

Будемо й надалі невтомно звертатися до Господа Бога і покладати на Нього свої надії: «Господи помилуй нас, хай буде милість Твоя на нас, бо ми уповаємо на Тебе. На Тебе, Господи, уповаємо, щоб не осоромитися повіки, амінь!». Будемо якомога частіше і уважніше підносити свої щирі молитви до Його Пречистої Матері – Пресвятої Богородиці, а також до всіх святих, які прославились на нашій землі. Регулярно відвідуймо святі храмі, належно приступаймо до Святих Таїн, щиросердно молімося за Богом бережену нашу Державу – Україну та її військо, за увесь працелюбний і миролюбний народ України, за усіх струджених і обтяжених, за ближніх і дальніх, за напоумлення ворогів і мир на нашій землі. Тримаймося разом, адже наша духовна сила – в єднанні з Богом і між собою! Допомагаймо, чим можемо, нашим воїнам і всім, хто має потребу.

Хай Бог благословить вас і Своєю невимовною милістю покриє всіх нас від всілякого зла, а також дарує нашій Україні перемогу та тихе і мирне життя у благочесті й чистоті!

23 лютого 2023 року                                        +АВГУСТИН,

митрополит Білоцерківський і Богуславський, голова Синодального відділу Української Православної Церкви із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України

3 коментарі до “Звернення

  1. Дякую Вам Дорогий Владико!Душа Радіє коли Вас Бачу,Чую або Читаю Ваші Послання!!

  2. Спаси Госроди, Вас Владико і паству, за молитви і матеріальну підтримку ЗСУ, укріпи всіх відстояти нашу прекрасну Батьківщину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *