Святині Всеукраїнської хресної ходи зустріли в Кременчуцькій та Кіровоградській єпархіях.

Особливістю цього дня стала хресна хода навколо м. Кропивницького, яку очолив головний військовий священник єпархії протоієрей Євгеній Назаренко.

Всеукраїнська хресна хода пройшла Дніпрянщиною

Перед внесенням в Кафедральний Собор Дніпровської єпархії святині були занесені в резиденцію правлячого митрополита Іринея, а в Соборі, разом з духовенством та вірянами, зустрів Високопреосвященніший Євлогій, архієпископ Новомосковський. Після закінчення Літургії Передосвячених Дарів святині вирушили до Камʼянської єпархії. Зустріч духовенством та вірянами  на чолі з Висопреосвященнішим Митрополитом Володимиром, на площі перед Кафедральним Собором, подальший молебень та все «Маріїне стояння» не зупинявся потік вірян, які весь час йшли вклонитись святиням. Молились за мир та Перемогу, за нашу Церкву та захисників, за всіх стражденних та їх втіху. Твоєю ласкою та вірою нашою міцною подай нам, Господи!

Хресна хода вже відвідала м.Кривий Ріг та м.Запоріжжя

За благословенням правлячого архієрея Криворізької єпархії Високопреосвященнішого митрополита Єфрема святині Всеукраїнської хресної ходи були доставлені в військовий храм єпархії на честь ікони Богородиці «Віднайдення загиблих». Після богослужіння лунали молитви Господу, Богородиці та Собору всіх святих воїнів. Просили ласки Божої та допомоги, єдності у Церкві та державі, справедливого миру та Перемоги. Знаменно й те, що засновником міста Кривий Ріг рахується саме праведний Петро Калнишевський. Саме за його проханням був виданий Указ про заснування поштової станції, а згодом і міста. Це була одна з останніх добрих справ кошового отамана перед арештом та засудженням до довічного позбавлення волі. Згодом святині рушили до Свято-Покровського Кафедрального Собору м. Запоріжжя. Саме в цьому соборі свого часу відбувалось прославлення останнього кошового отамана Запорізької січі праведного Петра Калнишевського.

Покров та Нікополь радо зустріли Хресну ходу

Дорогами та містами козацької слави, а тепер, нажаль, містами, які потерпають від ворожих обстрілів та дронів пройшов шлях Всеукраїнської хресної ходи. Покров та Нікополь радо зустріли святині та щиро й міцно помолились за наш Український народ та захисників. До речі, між цими містами знаходиться могила славетного козацького атамана Івана Сірка, який, з Божим благословенням, ніколи не програв ні однієї битви.

Всеукраїнська хресна хода пройшла Херсонською та Миколаївською землею.

Перед Свято-Духівським Кафедральним Собором м. Херсон святині зустрічало духовенство та віряни єпархії на чолі з Високопреосвященнішим митрополитом Іоанном. В зв’язку з обстрілами міста та періодичними «прольотами» і на територію Собору служби відбуваються у нижньому храмі. По закінченні Літургії та молебня було звершено хресну ходу навколо Собору, потім з святинями проїхали до р. Дніпра, де помолились щоб Господь, Його Пречиста Матір та угодники Божі рівноапостольний князь Володимир, мученик Віктор воїн та праведний Петро Калнишевський захистили багатостраждальний Херсон та всю Українську землю від нападів та обстрілів окупанта. Також обійшли навколо напівзруйнованої резиденції Правлячого архієрея.

В Кафедральному Соборі м. Миколаїв відслужили молебень у благословення Боже на захист рідної Української землі та за нашу Перемогу над російським окупантом. Після слова Високопреосвященнішого митрополита Пітіріма за благословенням голови Синодального військового відділу УПЦ Високопреосвященнішого митрополита Августина було вручено прапор Синодального відділу головному військовому священику Миколаївської єпархії протоієрею Валерію Голубу за багаторічні старанні труди по підтримці захисників України, правоохоронців та членів їх сімей.

Хай духовна єдність вірних чад Української Православної Церкви обʼєднає і весь Український народ, укріпить його в прагненні до Бога та стане запорукою майбутнього розквіту вільної та незалежної Української держави!

Всеукраїнська хресна хода пройшла Уманською та Вознесенською єпархіями УПЦ

Всеукраїнська хресна хода пройшла Уманською та Вознесенською єпархіями УПЦ. В суботу 13 квітня перед Літургією святині в Кафедральному Соборі м. Умань святині зустрів керуючий єпархією митрополит Пантелеімон в супроводі духовенства та вірян. Після богослужіння було відслужено молебень за мир та перемогу, за наших захисників та їх родини.

На Всенічній святині були у Свято-Миколаївському храмі м. Первомайськ. Цікаво, що зразу після того, як були занесені святині до храму влетів голуб, який потім просидів на Хресті, що увінчує іконостас протягом всього богослужіння.

Розпочався ІІІ етап Всеукраїнської хресної ходи

Молитвою в резиденції Білоцерківського митрополита   Августина, голови Синодального військового відділу УПЦ почався 3-й етап Всеукраїнської хресної ходи за для духовної підтримки та єднання українського народу.

При затриманні співробітниками СБУ було помилково вилучені кошти на кейсевак

При затриманні співробітника Синодального військового відділу протоієрея Сергія Чертиліна співробітниками СБУ було помилково (хочемо вірити в це) вилучено кошти, які він, як волонтер, збирав разом з православною молоддю на придбання авто для кейсеваку, яке має рятувати життя поранених захисників України. В судовому засіданні отець Сергій це особисто підтвердив. Маємо надію на те, що найближчим часом це «непорозуміння» вирішиться згідно чинного законодавства.