У День Збройних Сил України відбувся молебень та освячення автомобілів для евакуації поранених

06 грудня в День Збройних сил України у храмі Всіх святих відбувся молебень про мир та всіх захисників України. Молебень очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський та всієї України Онуфрій. Блаженнішому владиці співслужив голова Синодального військового відділу УПЦ Високопреосвященніший Августин митрополит Білоцерківський та Богуславський, військове духовенство Київської єпархії та бойові медики волонтери Фонду підтримки захисників України. Після молебня Блаженніший владика освятив броньовані евакуаційні автівки для медичного підрозділу Фонду.

Привітання з Днем Збройних Сил України Голови Синодального відділу Української Православної Церкви із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина

Дорогі воїни, любі захисники і захисниці України! Шановні працівники і ветерани Збройних Сил України! Дорогі брати і сестри!

Вітаю всіх вас із Днем Збройних Сил України! Повномасштабне вторгнення російських військ на територію нашої Батьківщини змінило життя нашого народу. Багато хто, зробивши свій особистий вибір, вступив до українського війська, аби дати відсіч загарбнику, захистити рідну землю, своїх близьких від окупантів, відстояти свободу та незалежність нашої держави. Ваш щоденний самовідданий подвиг, аж до готовності пожертвувати своїм життям – це ціна за мільйони збережених життів наших співвітчизників. У холоді та надважких умовах зі зброєю в руках ви виборюєте право на мирне і щасливе майбутнє своїх рідних, свого народу і своєї Держави.

 Тисячі захисників у тяжких боях уже віддали найдорожче – своє життя за близьких своїх. Схиляємо перед ними наші голови! Хай Всемилостивий Господь упокоїть їх душі в оселях праведних і сподобить їх Царства Небесного! Родини наших священнослужителів також прощаються зі своїми дітьми і близькими, які віддали життя за Україну. Просимо у Бога сили духу і віри для рідних полеглих воїнів, щоб перенести тяжке горе, і молимося, щоб Господь втамував невимовний біль і втішив тих, хто страждає.

Сьогодні військове духовенство Української Православної Церкви висловлює вдячність та повагу кожному воїну, кожному захиснику і кожній захисниці, які самовіддано виконують обовʼязок вірних синів і дочок своєї Батьківщини, захищаючи рідну землю від ворожої сили.

Бажаю кожному з вас доброго здоровʼя, духовної кріпості, бадьорості, сміливості і мужності, щоб здобувши Перемогу і досягши справедливого миру на нашій землі, кожен із вас повернувся додому, до своїх рідних живим та неушкодженим!

Хай милосердний Господь наш Іісус Христос, Його Пречиста Мати, Архистратиг Божий Михаїл із вашими ангелами-охоронцями й усі святі завжди будуть із вами. Будемо молитися і сподіватися, що наступного року День Збройних Сил ми будемо разом відзначати в мирній Україні!

З повагою,

+ Августин,

митрополит Білоцерківський і Богуславський,

голова Синодального відділу УПЦ

із взаємодії зі Збройними Силами

та іншими військовими формуваннями України

6 грудня 2023 року

В Свято-Воскресенському «Афганському» храмі м. Києва було відслужено молебень, який очолив голова Синодального військового відділу УПЦ митрополит Августин

13 листопада, коли Церква святкує памʼять святого праведного Петра Калнишевського до Києва за проханням Синодального військового відділу УПЦ в особі його голови Високопреосвященнішого митрополита Августина та за благословенням Високопреосвященнішого Луки митрополита Запорізького та Мелітопольского прибув ковчег з часткою мощей святого.

В Свято-Воскресенському храмі памʼяті жертв Афганської війни владика Августин очолив молебень, на якому були присутні військові священики та волонтери Фонду підтримки захисників України молились за мир та захисників України

В своєму зверненні по закінченню молебню митрополит Августин зауважив, що праведний воїн Петро є небесним покровителем сучасних захисників України та подякував владиці Луці за те, що він передав для молитовного поклоніння частку мощей святого Гетьмана.

Свято закінчилось освяченням нового евакуаційного автомобіля для бойових медиків Фонду підтримки захисників України на честь гетьмана Петра Калнишевського.

Молебень біля ковчегу з мощами праведного воїна Петра Калнишевського

13 листопада о 15:00 в Свято-Воскресенському «Афганському» храмі відбудеться молебень з нагоди святкування дня памʼяті праведного воїна Петра Калнишевського. За проханням військового духовенства УПЦ Високопреосвященніший Лука митрополит Запоріжський та Мелітопольский передає для поклоніння, та молитовного вшанування частку мощей цього угодника Божого, який безумовно є покровителем всіх захисників України. Молебень очолить Високопреосвященніший Августин митрополит Білоцерківський та Богуславський. Запрошуємо духовенство та вірян Української Православної Церкви.

Військове духовенство Української Православної Церкви висловлює співчуття голові Синодального військового відділу УПЦ митрополиту Августину з приводу смерті племінника, який загинув під час виконання бойового завдання. Хай Господь дарує Царство Небесне воїну Іоанну та втішить батьків загиблого захисника України протоієрея Михаїла та матінку Людмилу Маркевичів