Допомога військовим від Олександрійської єпархії

Керівник відділу розшуку та обміну полонених і загиблих  протоієрей Олександр Шнякін в співпраці з благодійним фондом “Ангели допомоги” (м.Олександрія) передали реактивно-артилерійській батареї 38 ОБМП медикаменти та окремій розвідній бригаді 21. Велика подяка за допомогу від захисників нашим друзям волонтерам м.Олександрія та м. Харків.

V етап Всеукраїнської молитви за Україну

З Благословення Блаженнішого Онуфрія митрополита Київського та всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, в день Віддання Пасхи Христової 24 травня 2023 року, військовими священиками Синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України розпочав заключний V етап Всеукраїнської Хресної Ходи з молитвою за мир та перемогу Україну, за наших захисників.  Після завершення Божественної Літургії у храмі Всіх святих воїнів м.Києва духовно-гуманітарна місія вирушила на південь нашої Батьківщини.

В день Вознесіння Господнього Хресна Хода зі святинями: іконою Покрови Пресвятої Богородиці, та ковчегом з мощами 30-ти Святих Мучеників-Воїнів, прибула в Одеську єпархію Української Православної Церкви, звідки розпочала свій шлях по півдню України. Завершення Хресної Ходи відбулося, в 7-му Неділю після Пасхи, соборною Божественною Літургією, яку очолив заступник голови Синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України протоієрей В’ячеслав Яковенко  в козацькому Свято-Введенському храмі міста Берислав, Ново-Каховської єпархії Української Православної Церкви.

Починаючи з 23 травня Хресна Хода була звершена в південних прикордонних та прифронтових єпархіях, включаючи Одеську, Миколаївську, Херсонську та Ново-Каховську єпархії Української Православної Церкви. Відвідано військові підрозділи та  три шпиталі, де було передано гуманітарну допомогу та звершено молитви .

 Хресна Хода за мир і перемогу України розпочалася в Світлий понеділок і закінчилась в 7-му Неділю після Пасхи. Напротязі всього пасхального періоду в різних прикордонних і прифронтових регіонах України звершувалась непрестанна молитва перед іконою Покрови Пресвятої Богородиці з часткою Її Омофору, іконою святителя Миколая Чудотворця з часткою мощей угодника та ковчегом з мощами 30-ти святих воїнів.

Настоятель Воскресенського храму доставив допомогу ЗСУ

Трудами парафі Воскресенького храму настоятелем якої є військовий священик прот. Сергій Ющик, 27 квітня 2023 року разом з вірянами  зібрали кошти у розмірі 250 000 гривень для пошиття спеціальних комбінезонів для танкістів.  У кожен комбінезон вклали православний молитвослов та ікону для воїна. Окрім самих комбінезонів активні прихожани храму зібрали гуманітарну допомогу та приготували смаколики: власноруч наліпили 1200 вареників.  Цього ж дня гуманітарний вантаж вирушив на передову.28 квітня гуманітарна допомога для ЗСУ, а також фрукти та смаколики від господинь та київського духовенства були доставлені на фронт.

Ще одне авто для ЗСУ

Волонтери з України, Польщі та Німеччини за участі Фонду підтримки захисників України на честь гетьмана Петра Калнишевського, створеного за ініціативою заступника голови Синодального військового відділу УПЦ протоієрея Вʼячеслава Яковенко, придбали та передали автомобіль для потреб ЗСУ, який має допомогти в вирішенні завдань повʼязаних з звільненням української землі від окупанта.

Клірики Київської єпархії відспівали воїна

Заступник Синодального військового відділу прот. Вʼячеслав Яковенко разом з іншими кліриками Київської єпархії у храмі Всіх Святих (Лісове кладовище м. Києва) відспівали воїна, який загинув під Бахмутом від ворожої кулі захищаючи Україну. Царство Небесне убієнному воїну Роману.

Відбувся другий етап Всеукраїнської хресної ходи за мир в Україні.

З 25 по 28 квітня відбувся другий етап Всеукраїнської хресної ходи з іконою Покрова Богородиці з часткою Її Омофору та Благодатним Єрусалимським вогнем. Молились в Рівненській, Волинській та Володимирській єпархіях. Нагадаємо, що за Благословенням Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія початком цієї Ходи стала Пасхальна духовно-гуманітарна місія на Донбасі. Саме перед цими святинями наші захисники, які зараз боронять та звільняють Україну на сході молились за мир та перемогу. Зараз ми, вірні чада Української Православної Церкви, перебуваючи у складних випробуваннях, як і раніше, молимось за те, щоб Богородиця покрила Своїм Омофором весь наш багатостражденний Український народ, щоб наші захисники з перемогою повернулись в свої домівки живими та неушкодженими.