Звершена спільна Літургія військового духовенства перед початком практичного семінару бойових медиків-волонтерів.

⚡️Голова Синодального військового відділу Високопреосвященіший  митрополит Августин в співслужінні з військовим духовенством УПЦ звершив Літургію та чин освячення нового розпису в Свято-Михайлівському храмі с. Шандра (Білоцерківської єпархії). По закінчені богослужіння благодійників храму та кращих з військових священиків було нагороджено відзнаками Української Православної Церкви та Синодального військового відділу. Була відслужена заспокійна літія та покладені квіти на місці поховання наших захисників, які загинули в боротьбі з російським окупантом. Відкрито та освячено пам’ятну дошку на честь наших загиблих героїв на території місцевої школи. Також було відвідано місце перепоховання воїнів, які загинули на Букринському плацдармі під час боїв за звільнення України він німецько-фашистських загарбників. Честь та вічна пам’ять героям, які загинули за Україну!🇺🇦

Духовно-гуманітарна місію з Благодатним Ієрусалимським вогнем по всій зоні бойових дій на сході України

За благословенням голови Синодального військового відділу УПЦ Високопреосвященнішого митрополита Августина військові священики Київської та Бориспільської єпархії звершили духовно-гуманітарну місію з Благодатним Ієрусалимським вогнем по всій зоні бойових дій на сході України. Вісім підрозділів та два шпиталі отримали пасхальні подарунки: малюнки та привітання з Святом, пасочки та крашанки, домашні вареники та смаколики. На при кінці місії Благодатний вогонь було доставлено в Кафедральний Собор Ізюмської єпархії. Разом з сонмом духовенства святиню з рук військових священиків прийняв керуючий єпархією єпископ Іоанн. За словами Преосвященого Владики Іоанна це є свідченням Божої любові та ласки до всіх вірних чад Української Православної Церкви та загалом всього народу України.

У Вербну неділю соборною Літургією у храмі прп. Агапіта Печерського, яку очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Онуфрій Митрополит Київський та всієї України закінчилась Всеукраїнська хресна хода

У Вербну неділю соборною Літургією у храмі прп. Агапіта Печерського, яку очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Онуфрій Митрополит Київський та всієї України закінчилась Всеукраїнська хресна хода з іконою Покрови Богородиці з часткою Її Омофору та мощами рівноапостольного князя Володимира, мученика Віктора воїна та праведного Петра Калнишевського. За період з 18 лютого святині відвідали 29 єпархій УПЦ в 42 містах. Особливо сугубо молились за справедливий мир та нашу Перемогу, за наших захисників та всіх хто потерпає від ворожих обстрілів та бомбардувань. Загалом 20000 кілометрів. Тисячі вірних УПЦ молитовно приєднались до цієї важливої духовної справи, яка надасть нашому українському народу Божу допомогу та духовну підтримку.

Ще однією особливістю цієї хресної ходи стало те, що святині відвідували не тільки Кафедральні Собори, а й звичайні парафії, які зараз особливо потребують духовної підтримки та Божої допомоги. Так було і наприкінці ходи: у Кіровоградській єпархії молитву звершили ще й в храмі на честь вмч. Димитрія Солунського м. Благовіщенське та в Покровському храмі м. Гайсин (Тульчинська єпархія).

Господи, Боже сил, Боже всякого спасіння нашого, Боже, Ти єдиний твориш чудеса! Милостиво і щедро споглянь на нас, смиренних рабів Твоїх, вислухай нас з любовʼю і помилуй нас: ось-бо, вороги наші зібралися проти нас, аби занапастити нас і розорити святині наші. Ти ж, усе знаючи, знаєш і те, як несправедливо повстали вони на нас, і як не в змозі ми протистояти силі-силенній їх, якщо Ти не явиш нам допомоги. Тож ми, грішні й недостойні, в покаянні зі сльозами молимося Тобі: поможи нам, Боже, Спасителю наш, і визволи нас заради слави Імені Твого, щоб не сказали вороги наші: «Бог залишив був їх, і нема кому визволити їх і спасти». Але хай узнають всі народи, що Ти – Бог наш, і ми – люди Твої, і сила Твоя завжди нас оберігає. Яви нам, Господи, милість Твою і нехай справдяться на нас слова, сказані Мойсеєм до народу ізраїльського: «Будьте мужніми, стійте і дивіться на спасіння від Бога, яке Він звершить для нас». Покажи на нас ознаку милості Твоєї, щоб побачили ненависники православну віру нашу, якої й козаки запорізькі дотримувалися свято; хай посоромляться і змиряться. Так, Господи Боже, Спасителю наш, Сило, Надіє і Захисте наш! Не пом’яни беззаконня й неправди людей Твоїх, і не відвернися від нас у гніві, але милістю й щедротами Твоїми прийди до смиренних рабів Твоїх, що припадаємо до Твого добросердя, звесели серця наші милістю Твоєю і укріпи нас силою Твоєю, устань на допомогу нам і зруйнуй лукаві наміри тих, хто задумує проти нас зло. Будь Суддею тих, що змагаються знами, і побори тих, що бажають побороти нас, і перетвори їх нечестиву відвагу на страх і втечу; православному ж воїнству нашому, що на Тебе уповає, подай із великою сміливістю й мужністю прогнати й наздогнати їх, і в імʼя Твоє перемогти. А тим, кому Ти судив покласти в бою душу свою за віру та за Україну, Батьківщину нашу, прости гріхи їх, і в день праведного воздаяння Твого даруй вінці нетління. Ти ж бо – Заступництво, і Перемога, і Спасіння для тих, хто уповає на Тебе, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків.

Святині Всеукраїнської хресної ходи зустріли в Кременчуцькій та Кіровоградській єпархіях.

Особливістю цього дня стала хресна хода навколо м. Кропивницького, яку очолив головний військовий священник єпархії протоієрей Євгеній Назаренко.

Всеукраїнська хресна хода пройшла Дніпрянщиною

Перед внесенням в Кафедральний Собор Дніпровської єпархії святині були занесені в резиденцію правлячого митрополита Іринея, а в Соборі, разом з духовенством та вірянами, зустрів Високопреосвященніший Євлогій, архієпископ Новомосковський. Після закінчення Літургії Передосвячених Дарів святині вирушили до Камʼянської єпархії. Зустріч духовенством та вірянами  на чолі з Висопреосвященнішим Митрополитом Володимиром, на площі перед Кафедральним Собором, подальший молебень та все «Маріїне стояння» не зупинявся потік вірян, які весь час йшли вклонитись святиням. Молились за мир та Перемогу, за нашу Церкву та захисників, за всіх стражденних та їх втіху. Твоєю ласкою та вірою нашою міцною подай нам, Господи!

Хресна хода вже відвідала м.Кривий Ріг та м.Запоріжжя

За благословенням правлячого архієрея Криворізької єпархії Високопреосвященнішого митрополита Єфрема святині Всеукраїнської хресної ходи були доставлені в військовий храм єпархії на честь ікони Богородиці «Віднайдення загиблих». Після богослужіння лунали молитви Господу, Богородиці та Собору всіх святих воїнів. Просили ласки Божої та допомоги, єдності у Церкві та державі, справедливого миру та Перемоги. Знаменно й те, що засновником міста Кривий Ріг рахується саме праведний Петро Калнишевський. Саме за його проханням був виданий Указ про заснування поштової станції, а згодом і міста. Це була одна з останніх добрих справ кошового отамана перед арештом та засудженням до довічного позбавлення волі. Згодом святині рушили до Свято-Покровського Кафедрального Собору м. Запоріжжя. Саме в цьому соборі свого часу відбувалось прославлення останнього кошового отамана Запорізької січі праведного Петра Калнишевського.