У Вербну неділю соборною Літургією у храмі прп. Агапіта Печерського, яку очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Онуфрій Митрополит Київський та всієї України закінчилась Всеукраїнська хресна хода

У Вербну неділю соборною Літургією у храмі прп. Агапіта Печерського, яку очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Онуфрій Митрополит Київський та всієї України закінчилась Всеукраїнська хресна хода з іконою Покрови Богородиці з часткою Її Омофору та мощами рівноапостольного князя Володимира, мученика Віктора воїна та праведного Петра Калнишевського. За період з 18 лютого святині відвідали 29 єпархій УПЦ в 42 містах. Особливо сугубо молились за справедливий мир та нашу Перемогу, за наших захисників та всіх хто потерпає від ворожих обстрілів та бомбардувань. Загалом 20000 кілометрів. Тисячі вірних УПЦ молитовно приєднались до цієї важливої духовної справи, яка надасть нашому українському народу Божу допомогу та духовну підтримку.

Ще однією особливістю цієї хресної ходи стало те, що святині відвідували не тільки Кафедральні Собори, а й звичайні парафії, які зараз особливо потребують духовної підтримки та Божої допомоги. Так було і наприкінці ходи: у Кіровоградській єпархії молитву звершили ще й в храмі на честь вмч. Димитрія Солунського м. Благовіщенське та в Покровському храмі м. Гайсин (Тульчинська єпархія).

Господи, Боже сил, Боже всякого спасіння нашого, Боже, Ти єдиний твориш чудеса! Милостиво і щедро споглянь на нас, смиренних рабів Твоїх, вислухай нас з любовʼю і помилуй нас: ось-бо, вороги наші зібралися проти нас, аби занапастити нас і розорити святині наші. Ти ж, усе знаючи, знаєш і те, як несправедливо повстали вони на нас, і як не в змозі ми протистояти силі-силенній їх, якщо Ти не явиш нам допомоги. Тож ми, грішні й недостойні, в покаянні зі сльозами молимося Тобі: поможи нам, Боже, Спасителю наш, і визволи нас заради слави Імені Твого, щоб не сказали вороги наші: «Бог залишив був їх, і нема кому визволити їх і спасти». Але хай узнають всі народи, що Ти – Бог наш, і ми – люди Твої, і сила Твоя завжди нас оберігає. Яви нам, Господи, милість Твою і нехай справдяться на нас слова, сказані Мойсеєм до народу ізраїльського: «Будьте мужніми, стійте і дивіться на спасіння від Бога, яке Він звершить для нас». Покажи на нас ознаку милості Твоєї, щоб побачили ненависники православну віру нашу, якої й козаки запорізькі дотримувалися свято; хай посоромляться і змиряться. Так, Господи Боже, Спасителю наш, Сило, Надіє і Захисте наш! Не пом’яни беззаконня й неправди людей Твоїх, і не відвернися від нас у гніві, але милістю й щедротами Твоїми прийди до смиренних рабів Твоїх, що припадаємо до Твого добросердя, звесели серця наші милістю Твоєю і укріпи нас силою Твоєю, устань на допомогу нам і зруйнуй лукаві наміри тих, хто задумує проти нас зло. Будь Суддею тих, що змагаються знами, і побори тих, що бажають побороти нас, і перетвори їх нечестиву відвагу на страх і втечу; православному ж воїнству нашому, що на Тебе уповає, подай із великою сміливістю й мужністю прогнати й наздогнати їх, і в імʼя Твоє перемогти. А тим, кому Ти судив покласти в бою душу свою за віру та за Україну, Батьківщину нашу, прости гріхи їх, і в день праведного воздаяння Твого даруй вінці нетління. Ти ж бо – Заступництво, і Перемога, і Спасіння для тих, хто уповає на Тебе, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *